Káva je radost
Nejsme jen prodejci, poradíme a doporučíme.
Cadorna Style is a lightweight, compact representative of Gaggia’s flagship Cadorna series of coffee machines, offering a choice of six different beverages.
Více informacíCadorna Style is a compact home coffee machine equipped with a Panarello steam wand, a precise ceramic grinder, a removable brewing unit, and a fast-heating stainless-steel boiler that allows coffee preparation in approximately one minute after startup.
Operation is handled via a color TFT display complemented by backlit buttons, which allow the user to navigate an intuitive interface.
The machine offers six pre-programmed beverage recipes, with the possibility to modify the coffee dose, temperature, and water volume. Customized beverages can also be saved into four user profiles. The coffee machine also features an automatic cleaning system.
| Parameter | Value |
|---|---|
| Category | Automatic coffee machines |
| EAN | 8710103907398 |
| Width | 260 mm |
| Height | 345 mm |
| Depth | 440 mm |
| Product weight | 8.7 kg |
| Weight including packaging | 9 kg |
| Surface material | Plastic |
| Color | Black |
| Milk system | No |
| Grinder | Ceramic |
| Separate steam wand | Yes |
| Water/drain connection | No |
| Payment system | No |
| Voltage & power | 230 V 50 Hz / 1900 W |
| Pump pressure | 15 bar |
| Coffee bean container capacity | 300 g |
| Water tank capacity | 1.5 L |
| Instant mix container capacity | None |
| Coffee grounds container capacity | Approx. 10 servings |
| Coffee circuit cleaning program | Yes |
| Milk circuit cleaning program | No |
| Descaling program | Yes |
| Pre-infusion function | Yes |
| Hot water | Yes |
| Adjustable coffee temperature | Yes |
| Maximum coffee dose per serving | 11.5 g |
| Instant beverages | No |
| Two drinks prepared simultaneously | Yes |
| Maximum cup height | 115 mm |
| Number of boilers | 1 |
Káva je radost
Nejsme jen prodejci, poradíme a doporučíme.
Příznivé ceny
Všechny světové značky kávy a kávovarů nabízíme za skvělé ceny.
Odběrná místa
Aktuálně nabízíme dopravu na více než 4.000+ výdejních míst.
Doprava zdarma
Při odběru zboží nad 3.000 Kč
Abychom Vám zajistili ještě lepší nákupní zážitek, používáme na našem e-shopu sadu analytických a marketingových nástrojů, které nám s tím pomáhají. Kliknutím na tlačítko "Přijmout vše" souhlasíte s využitím cookies a předáním našim partnerům pro personalizaci na reklamních sítích. Pomocí tlačítka "Přizpůsobit" si můžete upravit nastavení cookies dle vlastního uvážení.